Na TÉMA flyRosta.com

V pátek 15. 2. 2019 vyšel v časopise Téma rozhovor o mojí práci, zábavě a letectví. K dostání bude na stáncích nebo u dobrých knihkupců do 21. 2. 2018. V článku se můžete dočíst něco málo o Bajkonuru, spolupráci s aerolinkama nebo o projektech, které jsem za poslední dobu vytvářel.

Autor – Jan Čáp

 

Jelikož vím, jak náročné je vytvářet obsah a to v jakékoliv formě a jen málokdo to dnes dokáže ocenit, tak jsem se rozhodl navrhnout autoru článku, že bych o něm také něco napsal a tady to máte. Autor článku byl Honza Čáp, který se dlouhá léta živý jako novinář a byl velice ochotný odpovědět na několik mých dotazů.

Na krátké povídání jsme se sešli na Václavském náměstí, jelikož jsme to měli oba na půl cesty.

 

O čem je časopis Téma?

Časopis Téma staví na rozhovorech se zajímavými lidmi – od cestovatelů, přes historiky po lékaře. Tenhle měsíc jsem kromě Rosti mluvil s astronomem, psychologem nebo manažerem československých rockových kapel ze 70. a 80. let.

Co tě na tvojí práci baví?

Nejvíc mě kromě té pestrosti baví, když potkávám zapálené lidi a pohodáře, to člověka nakopne a stává se to tady častěji než ve zpravodajství. Taky se rád dozvídám nové věci, což se mi děje často.

 

Jak si se dostal ke mě a jak hledáš respondenty?

Před lety se u Rosti ve střižně zpracovávaly publicistické TV pořady, které jsme natáčeli s kamerou v terénu a díky němu jsem viděl poprvé dron. Nedávno jsem na facebooku zjistil, že začal točit letadla a jeho filmy sleduje velké množství lidí, tak jsem věděl, že to bude zajímat i čtenáře našeho týdeníku. Když zpracovávám téma – třeba jsem na stránkách BBC viděl článek o očním kontaktu – jak to, že funguje i na fotce nebo malovaném obrazu, tak sháním přes internet v Česku odborníky, kteří se k tomu oboru už vyjadřovali nebo v něm aspoň působí. A když mi dají košem, odkážou mě aspoň jinam.

 

Děláš kromě časopisu něco jiného nebo nějaký koníček?

Hrál jsem loutkové divadlo s takovou marionetou – Mediální Medka – jsme jí říkali. A nedávno mi kamarád vyřezal její maňáskovou dvojnici, která je skladnější, ale má v ruce mikrofon a chce být youtuberka.


Tak to byl autor článku Honza Čáp, doufám že mu loutkové divadlo půjde i nadále stejně dobře jako psaní.

 

 

Já v metru…

…já na eskalátorech…

…Rosťa do každé domácnosti 😀

 

Doufám, že článek opět pomůže ke zviditelnění a popularizaci letectví. Děkuji časopisu Táma a přeji mu hodně čtenářů a občas i nějaké to letecké téma.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Hide picture