Jedinečný podcast, kde se dozvíte úplně vše, co jste kdy chtěli vědět o letectví. “Letecký Podcast” je tu pro všechny milovníky okřídlených mašin, kniplů a vůně spálených gum z ranvejí. Občasníkový podcast můžete stahovat na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a dalších platformách. Video v plné délce je ke zhlédnutí vždy na Youtube: ZDE

Celkem vydaných dílů: 50

Délka všech podcastů: 79 hodin 50 minut

 

50. díl – První český kapitán Boeingu 747

host: Slavomír Pískatý

moderuje: Rosťa

Studoval na škole ve Vodochodech a od roku 1999 pracoval jako technik u ČSA, kde se staral o ATRky a Airbusy A320. Později pracoval pro Danish Air Transport a dnes létá po světě jako “flying spanner” s licencí na Airbus A330.

 

49. díl – IN-FLIGHT

host: Anička Benedikt Popluhárová

moderuje: Rosťa

Hostem Leteckého podcastu byla Anna Benedikt. Na letišti pracovala od roku 2008 do roku 2018 na check-inu, data managementu, centrálním nákupu, handlingové služby až po inflight servis.

 

48. díl – Uniformy ČSA

host: Česlav Jaroš

moderuje: Rosťa a Anička P

Hostem podcastu z výstavy uniforem ČSA v Hotelu Courtyard by Marriott na letišti v Praze byl Česlav Jaroš. Akademický malíř, který navrhoval uniformy na paluby letadel v roce 1991.

 

47. díl – OK100

host: Jiřina

moderuje: Rosťa

Přes dva roky práce, desítky dobrovolníků a tisíce odpracovaných hodin. Výsledkem je publikace, která mapuje historii uniforem na palubách Československých aerolinií. Děkujeme všem za trvalou a dlouhodobou podporu! Součástí projektu OK100 je i výstava uniforem, která je dostupná od 7. 10. 2023 v hotelu Courtyard by Marriott na letišti v Praze. Vstupné je zdarma. Bližší info opět na webu www.ok100.cz

 

46. díl – Letecký mechanik v zahraničí

host: Ondřej Valášek

moderuje: Rosťa

Studoval na škole ve Vodochodech a od roku 1999 pracoval jako technik u ČSA, kde se staral o ATRky a Airbusy A320. Později pracoval pro Danish Air Transport a dnes létá po světě jako “flying spanner” s licencí na Airbus A330.

 

45. díl – Stevard American Airlines

host: Tomáš Picek, stevard

moderuje: Rosťa

Tomáš Picek má za sebou 5 let létání u American Airlines. Létá na vnitrostátních letech i mezinárodních. Byl také důležitou součástí linky z Philadelphie do Prahy, která se létala Boeingem 767. Jaká letadla a linky má Tomáš rád a jaký složitý je život ve Spojených Státech Amerických?

 

44. díl – Pan Am, Boeing 707, Convair 990 aneb začátky JET AGE v Praze s mechanikem ČSA Janem Fílou

host: Jan Fíla, letecký technik 

moderuje: Rosťa

Honza Fíla pracoval na ruzyňském letišti od roku 1958 a končil v roce 2002 jakožto zaměstnanec úřadu pro civilní letectví. Během svojí letecké kariéry měl vždy po ruce fotoaparát. Pořízené snímky jsme s Honzou nedávno společně digitalizovali a v tomto podcastu můžete vidět nikdy nezveřejněné fotografie, které se datují do 60. let 20. století. Ve videu můžete nalézt fotografie následujících leteckých společností: Air London, Air India, ČSA, Pan Am, Swiss air, Aeroflot, Cubana a další

 

43. díl – Pilot z džungle

host: Václav Hrudka, pilot 

moderuje: Rosťa

Začínal u Menzies jako nakladač kufrů na Ruzyni. Postupně se přes check-in dostal až na paluby Airbusů A380 a Boeingů 777. Jako stevard totiž létat pro Emirates a 6 let obsluhoval jak cestující v ekonomické třídě, tak v business class. Už od začátku si ovšem šel za svým snem a ten se mu nedávno splnil. Václav se dostal do kokpitu jako pilot a aktuálně létá pro Van Air na Komorských Ostrovech s českým letounu L-410. Václava sledujte na Instagramu: https://www.instagram.com/thejunglepilot/

 

42. díl – První žena na ruzyňské věži

host: Olga Cíglerová, řídící letového provozu

moderuje: Péťa a Rosťa

Byla úplně první ženou, která kdy na ruzyňské věži řídila letadla. Olga od roku 1997, kdy nastoupila do výcvikového kurzu, prošlapávala neznámé cesty mezi čistě mužským kolektivem.

 

41. díl – 25 let na letišti v Chicagu

host: Edita Singer, gate agentka, letiště Chicago

moderuje: Rosťa

Jak jiný je letecký svět v USA a Evropě, vypráví gate agentka Edita Singer, která na letišti v Chicagu pracuje od roku 1998.

 

40. díl – Velký návrat a poslední rozhovor?

host: David Hecl, pilot

moderuje: Rosťa

David Hecl se vrací do studia, abychom mohli uzavřít nejhorší etapu letectví v historii a začali se opět dívat do budoucnosti. David také prozradí, jak to bude mít dál v kariéře a jestli se vrátí do kokpitu A380…

 

39. díl – Pilot Boeingu 777 Qatar Airways

host: Michal Souček, pilot

moderuje: Rosťa

Příběh o tom, že nikdy není pozdě stát se pilotem a plnit si svoje sny. Michal Souček letos v roce 2022 oslavil již desáté výročí na nebi. Začínal ale úplně jinak, než by kdokoliv čekal…

 

38. díl – Ředitel ŘLP

host: Jan Klas

moderuje: Rosťa

Dalším hostem Leteckého Podcastu byl Jan Klas, ředitele ŘLP. Rozebírali jsme aktuální situaci na českém nebi a proč se provoz nevrací tak rychle jako jinde v Evropě. Jak se bude řídit letiště v Českých Budějovicích a jak se bude rozvíjet Free Route Airspace v Evropě.

37. díl – Pilotka z Havaje

host: Veronika Benšová

moderuje: Péťa a Rosťa

Ve dvaceti letech odešla do USA a dnes je první českou pilotkou, která kdy létala pro Hawaiian Airlines. Cesta z Prahy až na konec světa vedla přes malé havajské aerolinky Mokulele, kde si Veronika zalétala na Cessna Caravan. Později přesedlala na Embraer E170 u SkyWest a dnes létá jako First Officer na Airbusu A330 Hawaiian Airlines.

36. díl – Letuška ČSA 1953-1978

host: Blanka Pilátová

moderuje: Péťa a Rosťa

Jaký byl život zaměstnanců Československých aerolinií v 60. a 70. letech a jak náročné bylo vypořádat se s dobou po roce 1968? Hostem Leteckého Podcastu byla Blanka Pilátová.

 

34. díl – Dispečer Řízení Provozu Ploch

host: Pavel Mašata

moderuje: Rosťa

Dalším hostem Leteckého Podcastu je Pavel Mašata, dispečer Řízení Provozu Ploch (ŘPP). Učil se automechanikem, ale skončil na pražském ruzyňském letišti, kde 20 let koordinoval ty nejdůležitější vládní lety včetně Air Force One.

 

33. díl – Palubní mechanik

host: Jan Fíla

moderuje: Rosťa

Ze života technika a palubního mechanika, který zasvětil celý svůj život letectví. Jan Fíla nastupoval do ČSA v roce 1958 jako technik do hangárů na opravy Avia Av/Il-14. Postupně se propracoval na pozici palubního mechanika a na palubách IL-62 procestoval celý svět. Skončil v roce 2002 jako vedoucí odboru leteckých předpisů na ÚCL.

 

32. díl – Letuška Emirates

host: Renata Knittelová Chloupková

moderuje: Rosťa

O životě v Dubaji dnes vypráví Renata Knittelová Chloupková, která létala pro Emirates mezi lety 2013-2016. Letuška Renata začínala na check-inu na pražském letišti jako zaměstnanec ČSA. V roce 2016 byla součástí posádky, která přivezla Airbus A380 do Prahy na prvním pravidelném letu.

 

31. díl – Kapitán Tupolevu Tu-104A

host: Stanislav Epstein

moderuje: Rosťa

V roce 1957 byl do flotily Československých aerolinií zařazen Tupolev Tu-104A. Bylo to první proudové letadlo u ČSA, které dosahoval rychlosti až 900 km/h. Z celkem šesti strojů se svého konce ovšem dožily pouze tři z nich. Byl tento převratný stroj nebezpečný a jak se s ním létalo do Indonésie? Svůj příběh vypráví veterán ČSA Stanislav “Epi” Epstein (92 let), který létal na DC-3, Il-14, Tu-104A, Tu-124, Tu-134A a Il-62.

 

30. díl – Rampák a Stowingář

host: Ivan Chalachan

moderuje: Rosťa

V dnešním díle si poslechneme příběh Ivana Chalachana, který od března 2007 začal pracovat na ruzyňském letišti jako check-in agent a postupně se vypracoval až na ramp & load control supervizora. Ivan je zaměstnancem Czech Airlines Handling.

 

29. díl – Pilotka business jetů

host: Hana Rohelová

moderuje: Petra a Rosťa

První pilotka v Leteckém podcastu byla Hana Rohelová. Jaká byla cesta od větroňů na Točné přes letušku u Fischer Air a ČSA až do pozice kapitánky Business Jetů Cessna?

 

28. díl – Sestřičky LZS Plzeň – Líně

host: Eva Märzová, Jana Špalková, Dana Vranovská

moderuje: Rosťa

Pohled do života létajících andělů z letecké záchranné služby Plzeň – Líně. Hosté: Eva Märzová, Jana Špalková, Dana Vranovská Natáčení proběhlo na základně LZS v Plzni. Děkuji za pozvání!

 

27. díl – Letuška Qatar Airways

host: Michaela Hadáčková

moderuje: Petra a Rosťa

Michaela Hadáčková a její příběh z létání u Qatar Airways. Jaký je život v Doha? Jak náročné bylo létání během covidu a proč byl Airbus A380 jejím nejoblíbenějším letadlem?

 

26. díl – Nový ředitel letiště Praha

host: Jiří Pos, předseda představenstva

moderuje: Rosťa

Proč se Jiří Pos rozhodl vrátit do vedení ruzyňského letiště a jak náročná cesta to byla?Proč dělal leteckého mechanika a nakladače kufrů? Jak vidí post-covidovou budoucnost letiště, existuje Pragusa One a spolupráce s Kiwi.com?

 

25. díl – Samozvaný český pilot Concordu

host: Lubor Obendrauf

moderuje: Rosťa

(TENTO PŘÍBĚH SE NEPODAŘILO OVĚŘIT) Celé vyjádření ZDE: https://flyrosta.com/vyjadreni-k-leteckemu-podcastu-s-hostem-luborem-obendraufem/

Blíží se návrat nadzvukového létání? Jaká ale byla doba, kdy se nadzvukově opravdu létalo a nejen se o tom mluvilo? Svůj příběh nám dnes odvypráví Lubor Obendrauf, jediný český pilot, který kdy usedl za knipl nadzvukového letounu Aérospatiale-BAC Concorde. Konec éry Concordu urychlila nehoda letu Air France Flight 4590. Bylo ovšem v závěrečné vyšetřovací zprávě něco záměrně vynecháno a proč? Otázka na kterou Lubor Obendrauf přináší zajímavé odpovědi. 

 

24. díl – Steward, instruktor a inspektor ČSA

host: Karel Jelínek, ČSA

moderuje: Rosťa a Petra Krůčková

Dalším hostem Leteckého Podcastu je Karel Jelínek. Steward, který začínal v roce 1992 na letounech Ilyushin IL-62, TU-134 a končil zaváděním největšího letadla, které kdy ČSA provozovalo Airbus A330-00 (OK-YBA). Karel nebyl jen steward, ale také vedoucí kabiny, inspektor a instruktor. S letadly ČSA létal pro Air India a Pakistan International Airlines. Jaké bylo létání do New Yorku na Airbusu A310 a vyhodil někoho od přezkoušení?

 

23. díl – Legenda ruzyňského letiště

host: Helena Kcourková, pozemní praccovník/handling agent 

moderuje: Petra Krůčková

Na pražském letišti pamatuje ještě odbavování Pan Am, Air India nebo afghánské letecké společnosti Ariana. Helena Kocourková prožila celý svůj pracovní život na letišti a dnes se s vámi podělí o své zážitky.

 

22. díl – Český pilot létající na SPITFIRE a HAWKER HURRICANE

host: Radim Vojta, dopravní pilot, pilot warbirdů 

Začínal na kluzácích v aeroklubu na Kladně a dnes je jedním z mála českých pilotů, kteří pravidelně usedají do kokpitů nejvzácnějších historických letadel, které jsou známé pod označením “Warbirds”. Radim Vojta je především aktivní ve spolku Classic Trainers a na letišti Točná, ale zároveň je profesionální pilot, který létal také na letadlech ATR nebo Boeing 737. Dnes se živí jako pilot soukromých letadel.

 

21. díl – LETUŠKA Austrian Airlines a Oman Air

host: Jarmila Plurová, letuška

moderuje: Petra Krůčková

Půvabná dáma, bývalá letuška ČSA (2005-2012), Oman Air (2013) a Austrian Airlines (2014) vypráví ze svého leteckého života a ráda vzpomíná na pohádkový Omán, vřelé přijetí u Austrian Airlines a hokejový speciál, který přivezl zlaté medaile z Frankfurtu v roce 2010. Nový Letecký Podcast… Jarka je také na Instagramu https://www.instagram.com/jariplur/

 

20. díl – Kapitánem v Turecku

host: Stanislav Vojtíšek – pilot ČSA, Turkish Airlines

5. března 2020 přistál jako kapitán s Airbusem A330 v barvách Turkish Airlines na ruzyňském letišti. Bylo to prozatím jeho poslední přistání po pětadvaceti letech v letectví. Dnešním hostem Leteckého Podcastu je pilot a kapitán Stanislav Vojtíšek, který začínal u Air Ostrava na L-410, od roku 1996 létal pro ČSA na strojích ATR, Boeing 737, Airbus A320 family a zažil také Airbus A330. V roce 2015 změnil zaměstnavatele a do roku 2020 létal pro Turkish Airlines.

 

LIVE STREAM

host: Lukáš “Čočík” Codr – frequent flyer, cestovatel

Cestovatelsko-letecké streamovací šílenství z lockdownu. Od KLDR přes Košice až na konec světa s Lukášem Codrem alias “Čočíkem”.

 

19. díl – České aerolinie 2000-2015

host: Petra Krůčková, letuška, check-in agent

Petra Krůčková pracovala pro ČSA od roku 2000 jako check-in agent a od roku 2005 se starala o pasažéry na palubách Českých aerolinií. Během své kariéry okusila jaké to je obsluhovat španělského krále, zažila dekompresi na palubě a řádně si užívala životní styl letušky. Petra bohužel nikdy neměla možnost létat na dnes už legendárních Airbusech A310 do New Yorku, ale podařilo se jí dostat do úzkého okruhu zaměstnanců, kteří měli tu čest létat na Airbusu A330-300 (OK-YBA) linku Praha – Soul.

 

18. díl – Nejzásadnější letecké události za rok 2020

host: Jan Sůra – letecký novinář, zdopravy.cz

Přehled leteckých událostí za rok 2020 ve zpravodajském Leteckém Podcastu s Janem Sůrou (zdporavy.cz). Bez ohledu na situaci, která celý svět postihla minulý rok se v letectví najdou i pozitivní zprávy. Poprvé se do vzduchu vznesl Boeing 777X, stejně tak i letoun Mitsubishi SpaceJet, Il-114 nebo prozatím největší letadlo poháněné čistě elektřinou. Komunita pilotů v ČR pomáhala s rozvozem roušek do zdravotnických zařízení v projektu Piloti lidem. Na Slovensku zachraňuje spolek Airliners.sk Fokker 100. V roce 2020 přišly i nové aerolinie Starlux, Zip Air a Guliv Air. Premiéru v Praze si odbyl Bamboo Airways, Air Asia X, Juneyao Air. Ostrava přivítala poprvé wide body Airbus A330 Korean Air a Asiana Airlines Boeing 777. Mošnov je nově propojen s Varšavou, kam je možné pravidelně létat s polskou leteckou společností LOT. Zbytek naleznete ve výročním souhrnu.

 

17. díl – Velká letecká krize

hosté: Jan Klas – generální ředitel Řízení letového provozu a Radek Zábranský – obchodní ředitel Letiště Bratislava

Kudy vede cesta z letecké krize, která zasáhla svět v roce 2020? Jaký byl skutečný dopad koronaviru Covid-19 na oblast letectví v České republice a na Slovensku? A jak se z celé situace poučit a být připraveni na příště? Na tyto a podobné otázky odpovídají generální ředitel Řízení letového provozu Jan Klas a obchodní ředitel Letiště Bratislava Radek Zábranský.

 

LIVE STREAM – Život letušky v roce 2020

host: letuška Zuzana Piklová, České aerolinie

Jaký byl rok 2020 pro letušku ČSA a proč nešla sbírat brambory na pole? Ptejte se a my rádi odpovíme na vše, co vás zajímá.

 

16. díl – Pilot vládní letky

host: major Ondřej Kudělka, JAK-40, Challenger CL-601

Pilot vládní letky major Ondřej Kudělka vypráví o životě na 24. základně dopravního letectva Kbely. Během vojenské kariéry létal na L-410, YAK-40 a Challenger CL-601. Díky své profesi se podíval téměř na všechny kontinenty světa a po vyřazení legendárního JAKu-40 by chtěl pokračovat ve službě vlasti na Airbusu A319. JAK 40 v salóní verzi (0260) bude možné navštívit už v sezóně 2021 v leteckém muzeu v Kunovicích.

 

15. díl – Vzestup a pád Airbusu A380

host: David Hecl, pilot ČSA, Emirates a Korean Air

Největší dopravní letadlo světa se prokázalo jako jedno z nejbezpečnějších vůbec, které kdy člověk vyrobil. Bohužel se jeho provoz blíží ke svému konci a za pár let bude velryba z Toulouse vymřelým druhem na nebi. Co stálo za zrodem projektu A3XX, jak náročné bylo soupeřit s americkým Boeingem a proč by přistál kapitán David Hecl se superjumbem na plážích Coco Islands?

 

14. díl – Letuška první třídy

host: Lucie Skořepová, Etihad Airways

V roce 2011 se rozhodla změnit život a odešla létat, pro národního dopravce operujícího v Abu Dhabi, do Spojených Arabských Emirátrů. Na palubě letadel (Airbus A319, A320, A330, A340, A380, Boeing 777) se starala nejen o královskou rodinu nebo celebrity, ale také o malé děti jako chůva. Byla součástí promo týmu, který propagoval aerolinku po celém světě včetně akcí Formule 1.

 

13. díl – Check-in Supervisor

host: Johana Mejtská, handlingová společnost

Lidé jim říkají lepiči kufrů, chtějí po nich modré z nebe a upgrade do firstky zadarmo. Historky ze života check-in agentů, strasti a slasti s Johanou, která šest let pracovala na letišti v Praze na odbavení cestujících.

 

12. díl – Kapitán a Instruktor Airbusu A380

host: David Hecl, pilot ČSA, Emirates a Korean Air

David Hecl původem z Kyjova začínal v roce 1996 jako druhý pilot u ČSA na letounech ATR. V Praze se vypracoval na kapitána Boeingu 737, ale ani to nebylo vrcholem jeho kariéry. V roce 2009 začal létat pro Emirates na Airibusech A330 a A340. Během několika let se vypracoval až na kapitána největšího dopravního letadla světa. David Hecl přivezl do Prahy první Airbus A380 na prvidelné lince 1. května 2016. Nejen jako kapitán, ale i jako instruktor odcházel z Dubaje do Soulu, kde pobýval až do koronakrize v roce 2020.

 

11. díl – První český pilot u Emirates

host: Ivan Bednařík, pilot Emirates

Ze života pilota, který začínal na větroních a práškovacích strojích přes pilotování TU-134 a Airbus A310 u ČSA až po Airbus A340 pro Emirates. Ivan Bednařík, aktuálně pilot ve výslužbě, je stále členem Aeroklubu Kroměříž. Od roku 1994 do 2014 létal v Dubaji a podíval se mimo jiné také na dnes již neexisrující letište Kaitak v Hong Kongu.

 

10. díl – Armádní pilot

host: kapitán Jan Tvrdík,  JAS-39 Gripen

Jak se stát armádním pilotem a létat na stíhacím letounu JAS-39 Gripen, jak probíhá celý výcvik nebo jak se zakročuje na letoun, který neodpovídá řízení letového provozu? Kapitán Jan Tvrdík je nejen hotovostní pilot 211. taktické letky, ale je také členem akrobatické skupiny Flying Bulls Aerobatic Team.

 

9. díl – Letecké Muzeum Kunovice

host: Martin Hrabec, šéf muzea

Pohled do zákulisí leteckého muzea v Kunovicích s “šéfem” Martinem Hrabcem. Jak probíhala záchrana Tupolevu TU-154M (Velký přelet, Naganský Expres), jaké letadlo dostanete výměnou za brzdy L-410 a jak náročné je udržet exponáty při životě…? V dnešní leteckém podcastu se dozvíte i o speciálním projektu militarizovaného práškovacího letadla Zlín Z-37 známý též jako “Turbo čmelák”

 

8. díl – Česká letuška v Číně

host: Irys Eichlerová, Hainan Airlines

Stala se tváří letecké společnosti Hainan Airlines, na palubě se starala o inspektora ze SKYTRAXu a Tel Aviv ve svém plánku neviděla ráda. Letuška Irys Eichlerová původem z Krupky o práci letušky v nové epizodě Leteckého Podcastu.

 

7. díl – Letecký mechanik v Kábulu

host: Jan Žeravík, letecký mechanik

Letecký mechanik ten těžký život má. Jan Žeravík v dalším díle Leteckého Podcastu vypráví o práci pro OSN v afghánském Kábulu, o vyprošťování letadla přimrznutého k dráze na letišti Iqaluit v Kanadě a o tom jak návštívil Severní Koreu. Honza je nejen profesionál, který umí kopnout do pneumatiky, ale také letecký nadšenec. V Afghánistánu se proletěl s leteckou společností Ariana a Kam Air.

 

6. díl – Československé aerolinie 1968 – 1985

host: Elvíra Mandlíková, bývalá letuška ČSA

Zpátky do minulosti s bývalou letuškou, která zažila zlatou éru Československých aerolinií. Elvíra Mandlíková létala u ČSA od roku 1968 do roku 1985. Během své kariéry zažila letouny IL14, IL18, TU104, TU124 nebo také velice oblíbenou IL62.

 

Speciál – Koronavirus v letectví s Irys Eichlerovou (Hainan Airlines)

host: Irys Eichlerová, letuška Hainan Airlines

Koronavirus se šíří světem a o tom jak zasahuje letectví ve speciálu “Leteckého Podcastu” s Irys Eichlerovou (www.irysvcine.cz), která létala pro čínského dopravce Hainan Airlines. Jak se posádky mají chovat, když mají podezření na virus na palubě a jak se chrání před nákazou.

 

5.díl – Stav letectví v ČR – 2019

host: Jan Sůra, zdopravy.cz

Jaký byl rok 2019 pro letectví v České republice a kam bude směřovat v roce 2020 s redaktorem online deníku zdopravy.cz Janem Sůrou Témata leteckého podcastu: – Slučování ČSA a Smartwings/Travel Service – Problémy s Boeingem 737 MAX – Air Fisher – Rozvoj Letiště Praha – Bamboo Airways a Air Asia – Kolejové napojení letiště s centrem Prahy – Paralelní dráha – Provoz na regionálních letištích (Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary) – Otevření letiště v Českých Budějovicích

 

4.díl – Pilot Boeingu 787 Dreamliner

host: Petr Garaj

Jak se do třiceti dostat do kokpitu jednoho z nejmoderněších letounů na světě a kolik to stojí peněz? Návod na život za kniplem přináší pilot Petr Garaj, který začínal u plotu ruzyňského letiště jako spotter.

 

3.díl – Řídící letového provozu (2.část)

host: Jakub Vilhelm, řídící letového provozu (approach, tower)

téma: paralelní dráha, nová řídící věž, budoucnost řízení letového provozu

2. část LETECKÉHO PODCASTU s řídícím letového provozu Jakubem Vilhelmem, který je na věži ruzyňského letiště jako doma. Zeptejte se Jakuba nejen na práci ATC na jeho Facebooku: https://www.facebook.com/ayrton.viiik Témata podcastu: – Paralelní dráha – Nová řidící věž – Virtuální věž – Řízení provozu v bouřkách – Tipy pro spottery

 

2.díl – Řídící letového provozu (1.část)

host: Jakub Vilhelm, řídící letového provozu (approach, tower)

PODCAST s řídícím letového provozu Jakubem Vilhelmem, který je na věži ruzyňského letiště jako doma. Zeptejte se Jakuba nejen na práci ATC na jeho Facebooku: https://www.facebook.com/ayrton.viiik Témata podcastu: – Jak se stát řídícím letového provozu – Jak probíhá výcvik – Letecká angličtina – Srovnání Airbusu A380 a ATR z pohledu řídícího – Práce na řídící věži

 

1.díl – Ze života letušky

host: Zuzana Piklová, letuška ČSA

PODCAST na téma “Život letušky” se Zuzanou Piklovou. V komentářích se můžete Zuzky zeptat, co dále vás zajímá na povolání letušky/letušáka. Určitě dostanete brzy odpověď 😉 V prvním leteckém podcastu se dozvíte… Jak se stát letuškou, co všechno vás čeká během výcviku nebo jak přežít jet lag na dálkových linkách. Zuzana Piklová je česká letuška, kterou můžete znát z “retro” videa ČSA nebo billboardů u silnic. Původem z letecké rodiny si dnes žije svůj sen a už teď se těší, až vás opět někdy přivítá na palubě.

PODPOŘTE PODCAST

Letecký Podcast a další naše projekty můžete podpořit nákupem v obchodě AVGEEK.CZ

Děkujeme za podporu!

Hide picture