SOUTH AFRICA

BLYDE RIVER CANYON – 360 PANORAMA

Zima 2017, telefonát z Palmovky a na stole mi přistává letenka do Jihoafrické republiky, prostě přišla nabídka, která se neodmítá! Cíl mise: Natočit film o cestě výherců soutěže “Superchlapi” která běžela na TV Prima. Z původního konceptu, kdy se v africe měl točit celý dokument bohužel postupně sešlo, ale i tak je to velká výzva a možná o to větší! Původně měl jet celý štáb, ten bohužel nebude a tak veškerá technická podpora, přeprava kamer a ostatního vybavení je pouze a jen moje věc… Během výpravy nás čekalo hned několik míst jako je 3. největší kaňon na světě, safari a nebo limetková farma.

 

https://www.facebook.com/rosta.kopecky/videos/vb.1195995237/10211522216749810

Účastníci soutěže “SUPERCHLAPI” společně s doprovodem, který si s sebou měli šanci vzít.

– – – – – BREAKING NEWS – – – – –

ČLÁNEK O JAR A KRÁTKÉ INTERVIEW I S VIDEEM NA iDNES.CZ

!!!ČTĚTE ZDE!!!

DĚKUJEME JAROSLAV HALAMKA!

Naše cesta vedla z Prahy do Johannesburgu přes Paříž. Na CDG jsem se těšil hlavně kvůli prvnímu letu z velrybou A380. Hektickou Paříž jsem připravil v první částí třídílného seriálku z JAR.

Celou cestu jsem měl úžasnou průvokyni Hanku Pšeničnou z agentury Marco Polo Internationl. Hanka mě v Paříži provedla, jelikož do afriky létá několikrát do roka, tak je tam jak doma. Společně jsme navštívili i salónek ICARE Premium Lounge, kde jsme zrelaxovali před nadcházející cca 10 hodinovou cestou do Johannesburgu.

Na 380ku jsem se strašně moc těšil. Sice jsem jí točil už několikrát, ale poprvé jsme měl tu šanci do ní usednout jako pasažér a musím uznat že to stálo opravdu za to! Tak příště snad bude video i z kokpitu 🙂

https://www.facebook.com/rosta.kopecky/videos/vb.1195995237/10211575340117861

Letiště v Johannesburgu nás přivítalo příjemnou tropickou teplotou blížící se 30°C a z naší zimy to byl opravdu velký skok.

Hned na parkovišti na nás čekal řidič, guid a kuchař v jedné osobě s obrovským “náklaďákem” do kterého jsme se všichni bez problému vešli a vyrazili po dlouhém sezení v letadle do nedalekého hotelu.

První kontakty s místní komunitou a návštěva místní masny… Alkohol se v JAR prodává pouze v obchodech, které mají licenci na tento prodej.

Po první noci v luxusu nás čekal ranní výjezd na venkov, kde na nás už čekají v jedné z místních soukromých rezervací. Video o našem atipickém dopravním prostředku jsem taky musel vyrobit…

PART II – KEMPOVÁNÍ

Po několikahodinové cestě náklaďákem napříč Jihoafrickou republikou jsme se dostali do soukromé přírodní rezervace. Spefifikum místního ubytovacího zařízení bylo jeho umístění uprostřed parku a to bez jakéhokoliv plotu, nebo zábran. Samotné “stany” jsou luxusní ubytováním s tekoucí vodou, splahovacím záchodem a sprchou.

https://www.facebook.com/rosta.kopecky/videos/vb.1195995237/10211632290661589

 

Greenfire Lodge v soukromé rezervaci Balule Nature Reserve

Na to že je člověk mimo civilizaci, bez jakéhokoliv signálu, tak jsou zde věci které by tu nikdo nečekal…

Dvoudenní zastávka byla rozdělena na safari v autech a na pěší.

Grilování je v JAR národním sportem číslo jedna a tak nesmělo chybět ani jeden den.

Jižní obloha je prostě jiná než kterou známe od nás…

Pěší safari v bushi je zážitek díky bezprostřednímu kontaktu se všemi zvířaty.

Důležitou součástí výpravy byl i rozbor sloního h*vna.

Takovou kancelář bych si nechal líbit častěji.

Jak je vidět, tak kemp je doslova obklopen přirodou ze všech stran.

3 komentáøù

 1. Rostislav Kopecký

  Rád si přečtu názory 😉

  Odpovìdìt
  • Petr Makleř

   Dobrý den pane Kopecky,

   mohu se zeptat na název soukromá přírodní rezervace ve které jste byli?
   Vypada to úžasně

   Děkuji

   Odpovìdìt
   • Rostislav Kopecký

    Zdrvavím Vás Petře! Jednalo se o rezervaci Balule Nature Reserve ( https://goo.gl/9ydwde ) a konkrétní ubytování bylo u Greenfire Lodge. Hned to doplním do textu, to bude určitě zajímat i ostatní… Děkuji!

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Hide picture