Vyhlídkovová terasa Premium Outlet Prague

Premium Outlet Prague Airport (POP) ve čtvrtek 16. července 2020 v rámci zahájení své nové éry otevřel staronovou vyhlídkovou terasu, obohacenou o velkoplošnou obrazovku s informacemi o jednotlivých letech a živý přenos komunikace pilotů s řídící věží. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnily známé osobnosti jako Dara Rolins a Kamil Bartošek alias Kazma, a také Richard Habarta, zástupce leteckého serveru Planes.cz, který se spolupodílí na poskytování dat pro nový interaktivní informační systém.

Zastřešená terasa se nachází u vstupu do obchodního centra v blízkosti kaváren a ačkoliv funguje bez obsluhy, není problém si sem občerstvení donést a vychutnat si ho s výhledem na letiště. Kávu zakoupíte za cenu v rozmezí od 55 do 110 Kč, vodu a slazené nealkoholické nápoje (250 nebo 330 ml) pak okolo 50 Kč. Třetinka nealkoholického piva stojí 46 Kč, alkoholického 56 Kč, dvě deci vína 85 Kč. V nabídce jsou rovněž lehké snacky (panini, sendviče, croissanty, bagely) a zákusky, přičemž toto vše lze pořídit zhruba za 100 Kč. Sledovat odtud lze buď přílety na RWY 24, nebo odlety z RWY 06, stejně jako pohyby na cargo zóně a části odbavovací plochy Terminálu 1.

Novinkou této terasy je interaktivní informační systém. Ten zahrnuje velkoplošnou obrazovku, na níž je promítán letový řád v reálném čase včetně detailních informací o právě přistávajících či startujících letadlech, a také záznam ranveje z webkamery. Návštěvníci dozajista ocení i již zmíněný živý přenos zachycující konverzaci pilotů letadel s pracovníky ŘLP.

Pro širokou veřejnost návštěvu terasy doporučujeme kdykoliv a za jakéhokoliv počasí během otevírací doby nákupní pasáže každý den mezi 10. a 20. hodinou. Naopak spotterům s ohledem na světelné podmínky radíme dorazit v pozdně odpoledních a večerních hodinách (mezi 16. a 20. hodinou) během léta, v zimě z této strany vlivem protisvětla příliš fotografovat nelze. Ideální ohnisková vzdálenost pro toto fotomísto činí 100 až 300 milimetrů.

Tak se tam stavte! Ať už před odletem na dovolenou či služební cestu, při čekání na své blízké, nebo jen tak za účelem strávení pěkného a nevšedního odpoledne. Informace o možnostech dopravy naleznete na webových stránkách outletu.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Hide picture