Eurowings otevírají základnu v Praze

V sobotu 30. 10. 2021 ve večerních hodinách dorazily na ruzyňské letiště dva Airbusy A320 family v barvách Eurowings, které se druhý den postaraly o zahájení provozu zdejší nové základny. Konkrétně se jednalo o Airbus A319 (OE-LYX), který přiletěl ze Salcburku a Airbus A320 (OE-IQC), jenž dorazil z německého Hamburku.

První let

Úplně první let z nové pražské základny německého dopravce se uskutečnil v neděli 31. 10. 2021. Jednalo se o linku EW4212 do anglického Bristolu. Po návratu zpět na pražské letiště čekalo Airbus A319 (OE-LYX) slavnostní uvítání v podobě vodní brány.

Slavobrána po příletu letadla z Bristol. (foto: Twitter – Eurowings)

 

Oficiální zahájení

Slavnostní zahájení za přítomnosti CEO společnosti Eurowings Jense Bischofa se odehrálo až v úterý 2. 11. 2021. Na akci byla představena celá síť destinací letecké společnosti včetně budoucích plánů na pražském hubu. Nechyběl dort a symbolické přestřižení pásky před letadlem. Na akci bylo možné nahlédnout i do interiéru letadla. Eurowings na svých palubách nenabízí business class produkt, ale je možné si například připlatit za volné sedadlo uprostřed trojsedačky či za řady sedadel v přední části kabiny, které nabízejí více místa pro nohy.

Všichni hosté byli uvítáni na check-in přepážce

Proslovy v gate C10 na Terminálu 2

Akce se účastnili novináři a obchodní partneři

Nakrojení dortu s logy Eurowings a Letiště Praha

Slavnostní přestřižení pásky před Airbusem A319 (OE-LYX)

Bylo možné se podívat i na palubu a udělat pár fotek s letuškami

Paluba Airbusu A319

Focení v Praze

V pražském centru se den před zahájením provozu pohybovala posádka Eurowings v uniformách a vytvářela zde oficiální promo fotografie. Piloty a letušky bylo možné potkat na Václavském i Staroměstském náměstí a u Karlova mostu.

FOTO: Linked In – Jens Ritter

 

České posádky na palubách

Na palubách letadel Eurowings bude možné již brzy slyšet i češtinu. Součástí otevření nové základny byl i nábor palubních průvodčí a pilotů. Do výběrového řízení se přihlásilo více než 6 000 uchazečů a uchazeček, a to převážně z České republiky a Slovenska. Tuto šanci využilo i velké množství bývalých zaměstnanců ČSA, kteří přišli o práci během koronavirové krize. Někteří bývalí zaměstnanci Českých aerolinií mají s Eurowings již bohaté zkušenosti, jelikož v předchozích letech létali v režimu wet lease (pronájem letadla i s posádkou) právě pro tohoto německého dopravce.

Airbus A319 registrace OK-NEM, který pro Eurowings létal

 

Destinace

Na podzim společnost z Prahy nabídne lety do celkem 14 destinací (Atény, Barcelona, Birmingham, Bristol, Düsseldorf, Fuerteventura, Hamburk, Kodaň, Kolín nad Rýnem, Malaga, Milán Malpensa, Tenerife, Tel Aviv, Záhřeb). V prosinci bude zahájeno spojení do Říma. Od příštího roku Eurowings plánují rozšířit nejen flotilu na Ruzyni o další stroj, ale také přidat další destinace spolu s příchodem letního letového řádu, konkrétně by se mělo jednat o Alicante, Algarve, Faro, Korfu, Krétu, Larnaku, Mallorcu, Stockholm a Valencii. Seznam destinací naleznete na webu Eurowings ZDE.

 

 

Codeshare se Smartwings

Den po zahájení provozu nové základny byla oznámena codesharová spolupráce se Smartwings. Tato zpráva byla pro mnohé velkým překvapením, jelikož se očekával přímý souboj o cestující právě mezi těmito dvěma dopravci. Na to, jaký vliv bude mít uvedené partnerství na budoucí rozvoj destinací dostupných z Prahy, si budeme muset minimálně několik měsíců počkat.

 

Foto report z celé akce

Začátek akce se konal na přepážce 295 Terminálu 2, kde proběhla akreditace účastníků. Vše ostatní se pak odehrávalo v gate C10, kde na hosty čekalo drobné občerstvení, pódium a také letadlo Eurowings. Fotografie v reportu pořídili Petr Juriš a Rosti.

Děkujeme za přečtení a těšíme se u dalšího reportu z leteckého světa.

FOTO a TEXT: Rosťa, Petr

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Hide picture