Vítejte na stránce, která je určena všem podporovatelům projektu flyRosta.com. Všechen zde uvedený materiál slouží pouze k publikaci na této stránce. Kopírování, vkládání na sociální sítě nebo šíření obsahu mimo tuto stránku je zakázané. Nešiřte dále ani vám zaslané originální přístupové heslo k této stránce. Respektujte prosím tyto pravidla, jelikož se zde může nacházet citlivý materiál, který není určen veřejnosti.

VHS: Vzdušné cesty srdcem Evropy

Film byl natočený pro Řízení letového provozu v roce 1994

 

V kokpitu Boeingu 727 v Mogadishu

Koncem února 2022 jsem měl možnost usednou do kokpitu Boeingu 727 Astral Aviation na lince Nairobi (Keňa) – Mogadishu (Somálsko). Velké video budu připravovat v průběhu jara 2022.

 

VHS: Linka 80

Film byl natočen k 80. výročí ČSA.

 

PHENOM 100, EMIRATES FLIGHT TRAINING ACADEMY

Při natáčení pilotní školy Emirates jsme měli možnost se proletět kolem Dubaje.

 

EMIRATES ENGINEERING, DUBAJ

Podívejte se do zákulisí údržby A380 a B777 v Dubaji

 

Akrobacie s Airbusem A380 v Beja

25.6.2021

Koncem roku 2020 jsem seděl v kokpitu Airbusu A380. Jednalo se o poslední let pod vlajkou HiFly (9H-MIP) z portugalské základny Beja do Toulouse, kde letadlo podstoupilo přelakování do klasické bílé barvy a bylo později odstaveno a nyní čeká na případného nového zájemce. Na rozloučenou se piloti rozhodli udělat nad Beja malou leteckou Airshow. Pohled z paluby jsem dal dohromady do jednoho záběru a ve videu je slyšet také komunikace mezi piloty.

 

V kokpitu Boeingu 777-300ER na cestě z Kyjeva do Dohy

1. 5. 2021

Během našeho natáčení s Qatar Airways jsme měli unikátní možnost dostat se do kokpitu Boeingu 777-300ER. Pro mě osobně to bylo úplně poprvé, kdy jsem měl možnost navštívit piloty triplsedmičky během letu. Tato možnost nastala, jelikož jsme byly v letadle, které převáželo pouze náklad. Klasickému pasažérskému letadlu, které ovšem převáží pouze cargo se nově začalo říkat Preighter. Slovo je odvozené od klasického Freighter. P na začátku pak znamená Passenger + Freighter = Preighter.

 

 

VHS: ČSL 90. léta, Letiště Ruzyně

1. 4. 2021 Kopírování, vkládání na sociální sítě nebo šíření tohoto video mimo tuto stránku je zakázáno

 

 

Nikdy nezveřejněný Letecký Podcast s letuškou Emirates Veronikou Kasanovou.

1. 3. 2021

Jelikož se Veronika v době natáčení snažila posunout svojí kariéru z letušky business class na letušku první třídy, tak jsme měli domluvu, že podcast vydáme až později. Bohužel dorazil covid a celý podcast byl v tu chvíli mimo téma. Později se formát vyvinul a tak už byl natočený díl určen pouze do šuplíku. S Veronikou možná natočíme celý podcast znova až to bude možné.