Praha se dočkala přímého spojení s Tchaj-pejí

autor: | Čvc 20, 2023 | NEWS, PJ Aviation, Speciální Akce | 0 komentářů

Tchaj-wanská vlajková letecká společnost China Airlines dne 18. července 2023 zahájila dlouho očekávané přímé pravidelné spojení mezi Tchaj-pejí a Prahou. Nová linka CI67/68 je provozu dvakrát týdně a operují ji Airbusy A350-900. Doba letu činí zhruba 13 hodin západním směrem a 12 hodin 30 minut východním směrem, čímž se jedná o aktuálně nejdelší dálkový let v portfoliu pražského letiště.

Posádka prvního letu do Prahy

Na inaugurační let byl nasazen stroj registrace B-18903. Na RWY 24 ruzyňského letiště dosedl čtyři minuty před sedmou hodinou ranní. Před příjezdem na stání 14 letadlo uvítala vodní slavobrána realizovaná Hasičským záchranným sborem Letiště Praha. Následovala prohlídka paluby pro pozvané hosty a po ní se konala ceremonie v prostorách odletového východu, které se zúčastnili Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha, Kao Shing-Hwang, prezident China Airlines, Miloš Vytrčil, předseda Senátu Parlamentu ČR, a další osobnosti.

Trasa prvního letu Tchaj-pej – Praha (CI67)

Trasa prvního letu Praha – Tchaj-pej (CI68)

Nově zavedené spojení umožní nejen rozvoj mezinárodního obchodu a cestovního ruchu mezi Českou republikou a Tchaj-wanem, ale představuje také cenově konkurenceschopnou alternativu pro transferové cestující směřující z/do zemí východní a jihovýchodní Asie a také Austrálie.

 

Produkt na palubě A350-900

China Airlines mají ve své flotile celkem 14 Airbusů A350-900, přičemž všechny disponují konfigurací s 32 sedačkami v Premium Business Class (1-2-1), 31 sedačkami v Premium Economy Class (2-3-2) a 243 sedačkami v Economy Class (3-3-3). Na palubě je pro cestují v nejvyšší cestovní třídě dostupný Sky Lounge. Tato nová zóna nabízí příjemné zpestření letu. V interiéru se objevují estetické prvky z období dynastie Song a harmonicky se snoubí s image značky letecké společnosti. Dělící stěny ukazují přirozenou kresbu stromu persimonu. Jak uvádí letecká společnost, Sky Lounge je tak místem kultury a odpočinku zároveň.

Premium Business Class kabina, konfigurace 1-2-1

Sky Lounge (foto: China Airlines)

Premium Economy Class, konfigurace 2-3-2 (foto: China Airlines)

Ecomony Class, konfigurace 3-3-3 (foto: China Airlines)

Seat mapa Airbusu A350-900 s detaily (zdroj: China Airlines)

 

Zajímavosti

Dopravce se symbolem květu švestky na směrovce není v Praze žádným nováčkem. V letech 2004 až 2019 u nás byly pravidelně k vidění jeho Boeingy 747-400F na nákladní lince v trasování Tchaj-pej–Abú Dhabi–Praha–Lucemburk–Tchaj-pej. O zavedení osobní linky Letiště Praha usilovalo více než deset let.

Spottery jistě potěší zpráva, že jeden z Airbusů A350-900, konkrétně stroj registrace B-18918, je opatřen speciálním zbarvením „Carbon Fibre“. Je možné, že se u nás v dohledné době ukáže.

 

Plánujete vyrazit za spottingem do Tchaj-peje?

Nezapomeňte si přečíst můj nedávný trip report.

 

 

CELÝ FOTO REPORT Z 19. 7. 2023

 

Hide picture