Airbus A380 HiFly – Dresden Airport

V průběhu března byl v Drážďanech k vidění Airbus A380 (9H-MIP) od společnosti HiFly, který je známý díky svému atypickému zbarvení “Save the Coral Reefs“. Letadlo přiletělo na drážďanské letiště 2. 3. 2019, zde bylo po dobu 10 dnů na údržbě u místních mechaniků. Dle dostupných informací od místních, by mělo do Drážďan v tomto roce dorazit hned několik dalších zajímavých Airbusů A380. Jaké velryby to konkrétně budou se dozvíte na konci článku.

Společně s Petrem (PJ Aviation) jsme se vydali do Drážďan na velryby a byl to lov úspěšný. Pokud budete chtít vyrazit na některé další velryby, tak se můžete inspirovat v našem společném reportu.

Na letiště je možné se dostat velice rychle a pohodlně autem. Z Prahy trvá cesta cca za 2 hodiny po dálnici D8, která vás dovede až do Drážďan. Na konci dálnice je potřeba se držet směr Berlín a po několika kilometrech použít sjezd na 81b. Dojeli jste do cíle!

Přímo v terminále se nachází v horním patře vyhlídka téměř na celou plochu letiště. Tam směřovaly i naše první kroky, jelikož bylo letadlo už při příjezdu vytaženo z hangáru a připraveno pro posádku k odeltu. Po vstupu do haly hledejte výtah nebo schody do 3. patra.

Příjezd na letiště

Krátkodobé parkování vlevo

Všichni mají rádi Drážďany

Hledáme výtah

Výtahujeme do trojky

Mají to tu moc hezké soudruzi

Jsme ve trojce

Celé patro jen pro pozorování a spottování provozu na letišti. Bohužel zde není venkovní vyhlídka, takže počítejte s focením přes sklo.

Mají tady sloupy

A taky tady mají letadla… Boeing 737 Germania. Tyto 2 kousky už k vidění v Drážďanech nejsou a ani nebudou.

Všechny fotky z terminálu jsem fotil na mobil Samsung Galaxy S9+

Dále jsme se s Petrem už rozdělili a každý šel na jinou stranu letiště. Petr chtěl vyfotit Airbus z obou stran, jelikož letadlo je z každé strany jiné a to nejen barevně, ale i graficky. Vydal se tak k prahu dráhy 22 na místo, které je hned vedle hangáru, kde se velryby servisují. Petrovo letecké umění sledujte na jeho INSTAGRAMU

Fotky od Petra:

Moje cesta vedla na druhou stranu od terminálu. Od prahu dráhy 04 jsem šel kolem plotu, až na místo odkud bylo vidět na dráhu. Hlídané parkoviště to úplně není, ale vždyť jsme přece v Německu.

Plot…

…pořád plot…

…a jsem na místě

Odlet byl plánován na 11 hodin. My jsme byli na místě po 10 hodině.

Mají tady trochu nepořádak a přes ty kontejnery je blbě vidět na dráhu.

Snad jsem nic nezapoměl

Bez štaflí by to nešlo

Zkouším novou stablizaci Ronin S, která by mi měla pomoci k lepším záběrům.

11:00 – čekáme

Takto vypadá terminál z druhé strany. V horním patře je vyhlídka na plochu.

V pozadí je hangár pro údržbu velryb.

11:15 – stále čekáme

Snad to dneska ještě poletí.

čekáme…

Řídící věž

Výhled na práh dráhy 04. Na přílety to bude asi ideální místo pro spotting.

Tak a už to letí!

https://www.instagram.com/p/Bu65jyrBugC/

Slowmotion video dosáhlo na Instagramu téměř 90 tisíc zhlédnutí.

A slíbené na závěr… V průběhu léta by se v Drážďanech mělo objevit hned několik Airbusů A380 různých leteckých společností. Pro naší krajinu jsou to kousky vskutku exotické a mělo by se jednat konkrétně o stroje společností Qantas, Singapore Airlines a Thai Airways.

Jakmile budu mít více informací, dozvíte se je jako první. Rosťa

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Hide picture