VIDEO: Aeroflot převzal Airbus A350

V pátek 28. 2. 2020 proběhlo v Airbus Delivery Center v Toulouse oficiální předání prvního Airbusu A350-900 letecké společnosti Aeroflot. První Airbus, který kdy ruský národní dopravce převzal, byl Airbus A310 v roce 1992. Dnes má Aeroflot ve flotile 126 letadel od Airbusu a je jejich největším provozovatelem v Rusku a ve výdhodní Evropě. Objednávka čítá celkem 22 strojů ve verzi 900. V letošním roce je očekávána dodávka celkem 11 letadel. První letadlo nese registraci VQ-BFY a je pojmenováno “P. Tchaikovsky” (ruský skladatel).

Letadlo nese nové “bílé” livery, které bylo oficiálně představeno jako: “Aeroflot’s A350-900 features a distinctive new livery embracing its almost 100-year heritage. ” Je možné, že se do budoucna dočkáme dalších zajímavých variant nebo dokonce retro livery na stejné vlně jako British Airways?

Uvedené fotografie jsou originální, použítí Bez souhlasu není dovoleno.

 

Předávací ceremoniál

Andrey Panov, the  Deputy CEO for Strategy, Service, & Marketing během předávání oznámil budoucí plány pro nasazení A350 do provozu. Dopravce počítá nejen s nasazením na stávající linky do New Yorku, Pekingu, Delhi a Šanghaje, ale plánuje nasazení také na nové destinace jako je Osaka nebo Singapore.

Panov dále řekl: “We are extremely proud of our relationship with Airbus. Today’s delivery of the Airbus A350, one of the world’s most advanced and efficient aircraft is a milestone for Aeroflot’s history. Not only will it be a new aircraft type in the Aeroflot fleet it’s also a brand new, state of the art. With this aircraft, we are showing our commitment to deliver the best service to our customers.” (přepis poskytl Simple Flying).

U příležitosti předání prvního stroje představil Aeroflot také retro uniformy, které se staly symbolem této akce. Pro módní přehlídku využil Aeroflot vlastní letušky a nad očekávání do Toulouse dorazilo více jak 20 stewardek. Většinou se v u podobných ceremoniálů ukáže pouze posádka, která letadlo následně přelétá na domovské letiště.

 

Paluba Airbusu A350-900

Letadlo poskytuje nejvyšší možný komfort ve třech třídách (Business class, Comfort class a Economy class). Airbus nabízí klientům i First class konfigurace, ale tento produkt se postupně vytrácí a jako hlavní prémiová třída je do budoucnoti aerolinkami preferována převážně Business class. Dokonce i Emirates u svých nových letadel A350 neuvažuje o verzi s First class. První třída pro Airbus A350 je navržena pro 4-8 pasažérů v konfiguraci 1-2-1 a je k vidění v předváděcím centru Airbusu. Bohužel zde není dovoleno fotit a natáčet, ale je uvnitř makety, kterou můžete vidět pod tímto textem.

Business Class

Business class kabina je celkem pro 28 cestujících a nabízí luxusní komfort ve všech ohledech. Konfigurace sedadel 1-2-1 umožňuje všem pasažérům přímý přístup do uličky. Cestující ve své zcela uzavíratelné suite naleznou nejen spoustu úložného prostoru pro osobní věci, ale také botník nebo vlastní uzavíretelný šatník s ramínkem. Fully flat bed je vyrobena společností The Collins Aerospace Horizon. Samozřejmostí je pak IFE s velkou dotykovou obrazovkou a možnost dobýjení (klasický adaptér, USB konektory). V oddělení za kabinou business class je k nalezení bar, který je určen k trávení volného času během letu.

Premium Economy

Comfort Class (Premium Economy) je nový standard, kterému se Aeroflot připojil a nabízí tak nově 24 míst s extra prostorem pro nohy v konfiguraci 2-4-2. Přední sedadla mají výklopné obrazovky v područkách. Kabina je od Economy class oddělena přepážkou a závěsem pro věrší komfort.

Economy Class

264 míst v Economy Class v konfiguraci 3-3-3 poskytuje očekávaný prostor. Všechny sedadla jsou vybaveny nejnovější generací Panasonic eX3 in-flight entertainment system a obrazovkami s HD rozlišením. Nechybí ani Wi-Fi připojení, které je u dopravců na dlouhých tratích žádanou službou. Přední řada v economy class kabině je označená “SPACE +” a jedná se o prémiovou řadu. Jako v ostatních třídách, tak i zde je možnost nabíjení nejen přes USB, ale také přes klasické zásuvky.

Předávací akce se účastnila média a influenceři (Artem Kashirin, Alex Cheban) převážně z východu. Z mezinárodní scény byla účast menší, ale známé letecké servery byly na místě (The Points Guy, Simple Fying, Sam Chui). Nemohl Chybět ani známý fotograf z Hamburku Dirk Grothe.

 

Kokpit

 

Naše video:

 

Fotoreport:

Sál pro slavnostní ceremoniál je ready

Raut byl před i po akci

Nemám uplně dobře nastavenou bílou a jsem rozmazanej, ale jsem na místě

Rezervace pro kapitána

Počet míst omezen

Kamery jsou pří praveny

pán od Airbusu

pán od Rolls Royce

pán od Aeroflotu (Andery Panov)

Ceremoniál zakončilo baletní vystoupení

Sam a jeho chvíle

Alex Cheban režíruje scénu s retro letuškama

Ty červené letní uniformy jsou prostě hezký

Hlavouni se chtějí taky vyfotit

Čas na selfíčko s posádkou

Sam všechno fotí jako vždy

Akce ukončena

S fotografem Dirkem Grothe letím stejným letem do Bruselu. Dirk pak přestupuje na let do Hamburku a já letím do Prahy.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Hide picture