Děkuji, že se zajímáte o situaci na Ukrajině. Na této stránce naleznete mnou doporučené možnosti, jak naše přátele z východu podpořit. Jedná se o ověřené instituce, které se dlouhodobě starají o potřeby lidí v nejvíce postižených regionech různými katastrofami. Případně je možné přispět na výbavu pro Ukrajinskou armádu přímo přes Velvyslanectví Ukrajiny v ČR. Díky oblíbeným klíčenkám jsme na Ukrajinu společně vybrali již téměř 150 000 Kč.

 

Český Červený Kříž

13.03.2023 jsme kolegům na Ukrajině předali další pomoc – jde o speciální pásovou ambulanci Hagglunds BV, která se dostane i tam, kde klasické auto nemá šanci. A k přepravě ambulance po silnici bude sloužit nákladní automobil Iveco Eurocargo. Hodnota této naší pomoci je 2,0 mil. Kč. Zdravotní péči pro raněné a nemocné je potřeba na Ukrajině stále posilovat.

https://www.cervenykriz.eu/aktuality/ukrajina-prevzata-dalsi-pomoc

 

Velvyslanectví Ukrajiny v ČR

Zastupitelský úřad Ukrajiny v ČR disponuje bankovním účtem 304452700/0300, na který lze zaslat finanční obnos určený pro následný nákup obranného materiálu. Firmy si můžou dar odečíst z daní. Pokud chcete přispět kartou, využijte prosím dárcovskou platformu https://www.zbraneproukrajinu.cz.

https://czechia.mfa.gov.ua/cs/news/sbirka-na-podporu-ukrajinske-armady

 

Lékaři bez hranic ČR

Možnosti a rozsah našich aktivit na Ukrajině, stejně jako finance k tomu potřebné, se vyvíjí z hodiny na hodinu. Díky darům pravidelných dárců i dosavadní velké vlně solidarity máme v tuto chvíli prostředky potřebné na pokrytí aktuálních nákladů. Opravdu nám záleží na tom, aby se peníze našich dárců dostaly tam, kam slíbíme. Potřeby se rychle mění a jakmile budeme potřebovat pro naše aktivity na Ukrajině další finance, budeme o tom obratem informovat na našich sociálních sítích i na webu.

V tuto chvíli nám nejvíce pomůžete, pokud se stanete pravidelným dárcem na: https://darujte.lekari-bez-hranic.cz/krizova-pomoc.

 

 

Děkuji že pomáháte!

Rosťa