LETECKÝ PODCAST

V novém projektu s názvem „Letecký Podcast“ si budu na povídání zvát zajímavé hosty z oblasti letectví a cestování. Občasníkový Podcast můžete stahovat na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a dalších platformách. Video v plné délce je ke zhlédnutí vždy na Youtube: ZDE

8. díl – Česká letuška v Číně

host: Irys Eichlerová, Hainan Airlines

Stala se tváří letecké společnosti Hainan Airlines, na palubě se starala o inspektora ze SKYTRAXu a Tel Aviv ve svém plánku neviděla ráda. Letuška Irys Eichlerová původem z Krupky o práci letušky v nové epizodě Leteckého Podcastu.

 

7. díl – Letecký mechanik v Kábulu

host: Jan Žeravík, letecký mechanik

Letecký mechanik ten těžký život má. Jan Žeravík v dalším díle Leteckého Podcastu vypráví o práci pro OSN v afghánském Kábulu, o vyprošťování letadla přimrznutého k dráze na letišti Iqaluit v Kanadě a o tom jak návštívil Severní Koreu. Honza je nejen profesionál, který umí kopnout do pneumatiky, ale také letecký nadšenec. V Afghánistánu se proletěl s leteckou společností Ariana a Kam Air.

 

6. díl – Československé aeroliine 1968 – 1985

host: Elvíra Mandlíková, bývalá letuška ČSA

Zpátky do minulosti s bývalou letuškou, která zažila zlatou éru Československých aerolinií. Elvíra Mandlíková létala u ČSA od roku 1968 do roku 1985. Během své kariéry zažila letouny IL14, IL18, TU104, TU124 nebo také velice oblíbenou IL62.

 

Speciál – Koronavirus v letectví s Irys Eichlerovou (Hainan Airlines)

host: Irys Eichlerová, letuška Hainan Airlines

Koronavirus se šíří světem a o tom jak zasahuje letectví ve speciálu „Leteckého Podcastu“ s Irys Eichlerovou (www.irysvcine.cz), která létala pro čínského dopravce Hainan Airlines. Jak se posádky mají chovat, když mají podezření na virus na palubě a jak se chrání před nákazou.

 

5.díl – Stav letectví v ČR – 2019

host: Jan Sůra, zdopravy.cz

Jaký byl rok 2019 pro letectví v České republice a kam bude směřovat v roce 2020 s redaktorem online deníku zdopravy.cz Janem Sůrou Témata leteckého podcastu: – Slučování ČSA a Smartwings/Travel Service – Problémy s Boeingem 737 MAX – Air Fisher – Rozvoj Letiště Praha – Bamboo Airways a Air Asia – Kolejové napojení letiště s centrem Prahy – Paralelní dráha – Provoz na regionálních letištích (Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary) – Otevření letiště v Českých Budějovicích

 

4.díl – Pilot Boeingu 787 Dreamliner

host: Petr Garaj

Jak se do třiceti dostat do kokpitu jednoho z nejmoderněších letounů na světě a kolik to stojí peněz? Návod na život za kniplem přináší pilot Petr Garaj, který začínal u plotu ruzyňského letiště jako spotter.

 

3.díl – Řídící letového provozu (2.část)

host: Jakub Vilhelm, řídící letového provozu (approach, tower)

téma: paralelní dráha, nová řídící věž, budoucnost řízení letového provozu

2. část LETECKÉHO PODCASTU s řídícím letového provozu Jakubem Vilhelmem, který je na věži ruzyňského letiště jako doma. Zeptejte se Jakuba nejen na práci ATC na jeho Facebooku: https://www.facebook.com/ayrton.viiik Témata podcastu: – Paralelní dráha – Nová řidící věž – Virtuální věž – Řízení provozu v bouřkách – Tipy pro spottery

 

2.díl – Řídící letového provozu (1.část)

host: Jakub Vilhelm, řídící letového provozu (approach, tower)

PODCAST s řídícím letového provozu Jakubem Vilhelmem, který je na věži ruzyňského letiště jako doma. Zeptejte se Jakuba nejen na práci ATC na jeho Facebooku: https://www.facebook.com/ayrton.viiik Témata podcastu: – Jak se stát řídícím letového provozu – Jak probíhá výcvik – Letecká angličtina – Srovnání Airbusu A380 a ATR z pohledu řídícího – Práce na řídící věži

 

1.díl – Ze života letušky

host: Zuzana Piklová, letuška ČSA

PODCAST na téma „Život letušky“ se Zuzanou Piklovou. V komentářích se můžete Zuzky zeptat, co dále vás zajímá na povolání letušky/letušáka. Určitě dostanete brzy odpověď 😉 V prvním leteckém podcastu se dozvíte… Jak se stát letuškou, co všechno vás čeká během výcviku nebo jak přežít jet lag na dálkových linkách. Zuzana Piklová je česká letuška, kterou můžete znát z „retro“ videa ČSA nebo billboardů u silnic. Původem z letecké rodiny si dnes žije svůj sen a už teď se těší, až vás opět někdy přivítá na palubě.

2 thoughts on “LETECKÝ PODCAST

  1. AA3

    Dobrý den, na hodalšího hosta bych zavolal někoho z ČSA nebo SW o plánech do budoucna.

    Reply

Vaše e-mailová adresa nebude publikována *